pondělí 28. března 2016

Stopy na Měsíci

Stopy na Měsíci 

Antonín Vítek

ISBN 978-80-86212-62-3
Rok vydání: 2009
Počet stran: 345
Vhodná pro: všechnyTuhle knihu jsem objevil v naší městské knihovně omylem. Čekal jsem na babičku, než bude mít vybráno a probíral jsem se malým koutkem s odbornou literaturou. Najednou můj zrak upoutala tato kniha. Sáhl jsem po ní a hned jsem věděl, že jí musím přečíst. 

Recenze
Její obsah, jak již název napovídá, se zaměřuje na americký vesmírný program Apollo a přistání člověka na Měsíci. Autor v knize popisuje příběhy posádek jednotlivých letů a okolní dění, které každou takovou misi doprovází. Při psaní knihy byly použity materiály přímo z NASA, takže informace jsou pravdivé a čtenář se dozví spoustu nových věcí o kosmonautice. Velmi oceňuji přepisy rozhovorů a používání odborných termínů. Není se však čeho bát, vše je krásně vysvětleno a na konci knihy je i dokonce přehled těchto termínů, takže čtenář si kdykoli může dohledat to, čemu nerozumí. Text je psán velmi čtivě a nádherné fotografie podtrhují celkový zážitek ze čtení. Za zmínku stojí i to, že fotografie zde použité jsou většinou pořízeny samotnými členy posádek během jejich misí. Jednotlivé pasáže textu velmi dobře vyzařují atmosféru právě probíhajícího letu, takže čtenář si připadá, jako by sám byl na palubě vesmírné lodi. Každý let Apollo je zde popsán z jiného úhlu, takže kniha není jednotvárná. Bohužel mě zklamalo, že kniha má jen 345 stran. Takto zajímavé téma by si zasloužilo mnohem více. Tuto knihu bych doporučil všem fanouškům kosmonautiky a také všem, kteří by se něco rádi dozvěděli o jedné z nejúchvatnějších etap lidské historie, která položila základ moderní společnosti.

Zhodnocení
Kniha by měla být nedílnou součástí všech knihoven milovníků kosmonautiky. Jsem si jistý, že za svojí cenu nabídne velmi mnoho zábavy a provede čtenáře největším počinem lidstva - přistáním na Měsíci.Rosťa

0 komentářů:

Okomentovat